Popiół z pelletu.  Jak powinien wyglądać? Czym jest? O czym świadczą spieki? W tym artykule odpowiadamy na te i inne pytania. Zapraszamy do lektury.

Popiół z pelletu – czym jest?

Popiół jest to stała pozostałość po spalaniu substancji organicznej, w tym przypadku pelletu. Jest on produktem wtórnym.
Paląc pelletem, warto sprawdzić jak wygląda popiół otrzymany po jego spalaniu. Już po samym kolorze i strukturze jesteśmy w stanie stwierdzić jakiej jakości jest pellet, który zakupiliśmy.

Jak powinien wyglądać popiół?

Pamiętajmy, że pellet jest produktem drzewnym, zatem powinien się spalić niemalże całkowicie. Idealny popiół pozostały po spaleniu takiego pelletu jest lekki, sypki i szary. Można go później wykorzystać jako nawóz do ogródka.
Ze spalonej 1 tony, dobrej jakości, pelletu powinno pozostać około 5 kg nietoksycznego popiołu.

O czym świadczą spieki?

W przypadku używania pelletu złej jakości, możemy napotkać wiele problemów. Mogą to być kłopoty nie tylko z samym procesem spalania, ale także z kotłem czy palnikiem. Popiół po takim pellecie również będzie „wadliwy”. Może go być o wiele za dużo a w przypadku pelletu zanieczyszczonego, z „dodatkami”, podczas spalania może pojawić się żużel oraz spieki, którymi szybko obrasta palnik. Niskiej jakości pellet to również ryzyko powstawania ciężkiej do usunięcia sadzy w środku pieca. Wszystko to może być naprawdę niebezpieczne dla piecy i kotłów. Może również narazić użytkownika na niespodziewane, duże koszty naprawy.

Warto pamiętać!

Pamiętajmy, że dobra jakość pelletu może mieć znaczący wpływ na sprawność naszego kotła oraz koszty ogrzewania. Warto wybierać towar tylko od sprawdzonych dystrybutorów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

popiół z pelletu
popiół z pelletu