Spirit 5 Cadel piec na pellet aranżacja

Piec na pellet Cadel Spirit 5 kW 

Piece na pellet drzewny to ekologiczny sposób na ogrzanie domu, firmy lub miejsca komercyjnego. Ale czy pellet drzewny jest bezpieczny w użyciu? Jednym słowem: tak! Ogrzewanie pelletem jest bezpieczne, zwłaszcza jeśli przestrzega się kilku środków ostrożności. Dowiedz się więcej o tym bezpiecznym źródle energii.

Na co zwrócić uwagę, aby ogrzewanie pelletem było bezpieczne?

Spalanie pelletu drzewnego w piecu na pellet jest bezpiecznym sposobem ogrzewania domu. Pellet i ekogroszek dostępny w naszej ofercie jest w 100% naturalny. Oznacza to, że spala się czysto i wydajnie, bez szkodliwych dodatków chemicznych. Pierwszym krokiem bezpiecznego korzystania z pieca na pellet jest upewnienie się, że jest on prawidłowo zainstalowany przez renomowanego profesjonalistę. Nieprawidłowa instalacja może prowadzić do nieszczelności i uwalniania dymu, pożaru, a nawet zatrucia tlenkiem węgla. Ważne jest również, aby instalator uzyskał wymagane pozwolenia podczas instalowania pieca. Zapewni to zgodność z obowiązującymi przepisami budowlanymi, a instalacja zostanie wykonana prawidłowo.

piec na pellet obsługa

Inne kroki, które możesz podjąć, aby zachować bezpieczeństwo:

Uważaj, na temperaturę pieca

Piec na pellet jest urządzeniem grzewczym. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie gorący w dotyku. Jeśli piec ma szklany front, ten obszar może się szybko nagrzać. Rozsądnie jest również zachować dodatkowe środki ostrożności w przypadku dzieci i zwierząt domowych w pobliżu urządzenia. Dzieci i zwierzęta domowe mogą być bardziej narażone na przypadkowe dotknięcie i oparzenia.

Ostrożnie usuwaj popiół z pieca

Piec na pellet powinien palić się czysto i wydajnie z minimalną ilością popiołu. Większość producentów pieców zaleca regularne czyszczenie pojemnika na popiół w piecu, przynajmniej raz w tygodniu. Gdy usuniesz popiół, umieść go w metalowym pojemniku z pokrywką. Nie jest dobrym pomysłem umieszczanie popiołów w zwykłym koszu na śmieci lub w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.

Użyj detektora tlenku węgla

Wiele osób zastanawia się czy pellet jest szkodliwy i wytwarza czad. Tlenek węgla może być produktem ubocznym spalania pelletu drzewnego. Prawidłowo wentylowany piec na pellet powinien usunąć cały niebezpieczny gaz. Dobrze jednak jest mieć czujnik tlenku węgla, który ostrzeże, jeśli ten bezwonny gaz się uwolni. Podobnie jak czujnik dymu, detektor tlenku węgla wyda sygnał ostrzegający w momencie wykrycia gazu.

Regularnie sprawdzaj piec

Często sprawdzaj piec, aby upewnić się, że działa z najwyższą wydajnością. Zwrócić uwagę, jak spala się biomasa. Dobrym pomysłem jest również zajrzenie do komory spalania i sprawdzenie odpowietrznika. Słuszne jest zlecić fachowcowi kontrolę pieca na pellet na początku sezonu spalania, aby upewnić się, że jest on w jak najlepszym stanie.

Używaj wysokiej jakości pelletu drzewny, np. klasy premium

Zwróć uwagę na klasę pelletu. Pellet premium i Excellent Selection dostępny w naszej ofercie zawiera mniej niż 10 procent wilgoci, mniej niż 1 procent popiołu i ma wysoką wartość energetyczną. Korzystanie z wysokiej jakości pelletu drzewnego sprawia, że ​​piec pali się bezpiecznie i wydajnie. Zwróć również uwagę na rodzaj pelletu. Ważne jest, aby nie zawierał dodatków i pozostałości chemicznych. Polecamy wyselekcjonowany, certyfikowany Pellet Royal.

Pellety marki Biomasa Parent Grup dostępne są w ofercie Opałowni

Czy pellet drzewny jest ekologiczny?

Pellet drzewny jest bezpieczny dla środowiska. Poniżej kilka powodów, dla których pellety drzewne są przyjazną alternatywą dla środowiska:

  • Pellet drzewny jest odnawialnym źródłem energii. Kupując nowy piec lub kocioł, najprawdopodobniej natkniesz się na wiele tradycyjnych opcji. Wybór pieca na pellet drzewny pozwala dołączyć do grona coraz większej liczby posiadaczy użytkowników, korzystających z odnawialnego źródła energii.
  • Pellety drzewne zapewniają niską emisję spalin. Piece na pellet są natomiast jednymi z najbardziej wydajnych opcji na ciepło stałe, ponieważ pellety drzewne są gęstym źródłem energii i zawierają bardzo mało wilgoci oraz bardzo mało popiołu. Pozwala to na efektywne wykorzystanie gorącego powietrza wytwarzanego przez piec na pellet do ogrzewania pomieszczeń, firmy lub przedsiębiorstwa handlowego. Statystyki wskazują, że każda tona pelletu drzewnego spalona zamiast paliwa olejowego zmniejsza emisję dwutlenku węgla o około 1,5 tony.

Zacznij korzystać z biomasy!

Podsumowując, biomasa, taka jak pellet, jest bezpieczna w użyciu w domu, firmie lub każdym innym obiekcie. Ten system ogrzewania oferuje czyste spalanie, zrównoważony i bezpieczny sposób dostarczania ciepła. W ofercie Opałownia.pl znajdziesz wysokiej jakości, czysty pellet oraz uzyskasz fachowe doradztwo. Dostarczamy pellet bezpośrednio na terenie całego województwa zachodniopomorskiego oraz w dostawach w całej Polsce. Dowiedz się więcej o naszym pellecie lub złóż zamówienie już dziś!