PELLET HOLZPELLETS PREMIUM

Wybrałeś już piec na pellet i rodzaj certyfikowanego pelletu, ale zastanawiasz się ile opału potrzebujesz do ogrzania domu? Zrozumienie, ile pelletu zużyje piec na pellet, może pomóc w zaplanowaniu, ile worków pelletu należy zamówić. A nawet pomóc zrozumieć, czy warto zainstalować piec na pellet. Szereg czynników może wpływać na to, ile pelletu przejdzie przez piec, w tym to, czy piec działa przy ustawieniach niskiej lub wysokiej mocy cieplnej. A poza tym Twoje indywidualne preferencje.

Na przykład, jeśli jesteś osobą, która lubi, gdy w domu jest wystarczająco ciepło, zużyjesz więcej pelletu drzewnego, niż ktoś, kto lubi zimą optymalną temperaturę. Jeśli posiadasz piec na pellet drzewny starszej generacji, jego efektywność może nie być tak wysoka, jak urządzeń grzewczych najnowszej generacji. Jeśli masz bardzo duży dom lub bardzo mały dom, zużycie pelletu drzewnego będzie się odpowiednio różnić.

Średnia zużycia pelletu drzewnego do ogrzewania domu

Przeciętny właściciel domu będzie potrzebował od 2 do 3 ton pelletu drzewnego do ogrzania swojego domu rocznie. Chociaż „średnia” nie jest szczegółowo zdefiniowana, większość producentów pieców i kotłów na pellety przyjmuje jako swoje wytyczne od 120 do 230 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Tona pelletu drzewnego jest dostarczana na palecie i zawiera około 70 worków. Oznacza to od 100 do 150 worków pelletu lub 2 do 3 palet pelletu rocznie. Na liczbę zużywanych pelletów może również wpływać kilka ustawień.

Pellet Premium Selection

Premium Selection

1800,00

1750,00 zł

975 kg

najniższa cena z ostatnich 30 dni – 1550,00

Pellet Fabrich

Fabich Premium

1800,00

1500,00 zł

975 kg

najniższa cena z ostatnich 30 dni – 1350,00

N O W O Ś Ć

Pellet timbory Stargard

Timbory

1820,00 zł

1050 kg

najniższa cena z ostatnich 30 dni – 1680,00

Ile pelletu zużywa piec na pellet?

Jak już pewnie wiesz, piece na pellet wymagają stosowania pelletu. Zwykle wykonanych z drewna, jako paliwa w celu wytworzenia ciepła. Inne rodzaje pieców, takie jak opalanie drewnem, wymagają ręcznego dodawania paliwa do ognia. Nowoczesne piece na pellet natomiast są urządzeniami zautomatyzowanymi. Oznacza to, że podają opał do ognia w komorze spalania ze zintegrowanego zasobnika za pomocą zmotoryzowanego ślimaka. Wszystkie piece na pelety przechodzą przez paliwo w postaci pelletów z określoną szybkością. Będzie to znane jako wskaźnik spalania lub wskaźnik zużycia paliwa.

A więc, w kwestii urządzenia, liczba pelletu, może wahać się w zależności od wielu czynników, w tym:

  • Marka i model pieca
  • Potencjał cieplny pieca
  • Wydajność pieca
  • Wiek i stan pieca

Szybkość spalania konkretnego modelu pieca na pellet jest często podana w instrukcji. Na przykład instrukcja obsługi konkretnego modelu pieca wyjaśnia, że ​​piec ma:

  • Minimalne zużycie paliwa 0,7 kg/godz.
  • Maksymalne zużycie paliwa 1,525 kg/godz.

Minimalne zużycie paliwa dla naszego pieca na pellety jest zbliżone do średniego szacunkowego tempa spalania każdego pieca. Jednak nasz piec może również zużywać znacznie więcej niż przeciętnie i może spalać więcej pelletów na godzinę. Najprawdopodobniej, podczas próby podniesienia temperatury w pomieszczeniu do żądanej temperatury pokojowej, którą ustawiliśmy. Będzie to wymagało więcej paliwa niż zwykłe utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu.

Piece na pellet Cadel

Piece na pellet Red Heating

Ile worków pelletu potrzebujesz?

Standardowa 1-tonowa paleta zawiera około 1000 kg pelletu. Każdy worek pelletu, zazwyczaj 15 kg pelletu, daje około 70 worków na tonę. Przy założeniu, że gospodarstwo domowe zużywa średnio 3 tony pelletu w sezonie grzewczym i że na tonę przypada 70 worków pelletu, liczba worków pelletu potrzebnych na sezon grzewczy może wynosić około 150. Reasumując, typowy właściciel domu zużywa 3 tony pelletu w sezonie grzewczym.