Pellet – Naturalne Źródło Ciepła w Twoim otoczeniu

Pellet czyli granulka, to rodzaj paliwa pochodzenia naturalnego. Powstaje ze sprasowanej pod wysokim ciśnieniem biomasy bez udziału jakichkolwiek chemicznych substancji klejących. Najpopularniejszy na rynku jest pellet drzewny, który produkowany jest z trocin, wiórów czy zrębków. Powstałe paliwo w formie granulek jest bardzo zwarte i charakteryzuje się niską zawartością wilgoci (6-10%), popiołów (0,3 – 0,5%). Co ważne: nie posiada substancji szkodliwych dla środowiska oraz nie powoduje alergii. Kaloryczność pelletu wynosi z reguły od 18000 kJ/kg do  ponad 19 000 kJ/kg. Wartość ta przekracza 90% wartości kalorycznej dostępnego na polskim rynku tzw. ekogroszku, czyli po prostu węgla. Wymienione właściwości przesądziły o rosnącej popularności tego biopaliwa na świecie.

Również w Polsce popyt na ten produkt przyrasta w szybkim  tempie, choć wiedza na jego temat, nadal nie jest tak  powszechna.

Wykorzystując Pellet dbamy o środowisko – dołącz do nas.

Pellety zaliczane są do grupy czystych ekologicznie paliw z biomasy. Ze względu na zawartość tylko naturalnych surowców spalanie pelletu nie powoduje nadmiernej emisji CO2 do atmosfery. Powstaje go tyle, ile wcześniej zostało pochłonięte przez rośliny z których został wyprodukowany. Jest to jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska paliw. Dodatkowo, ogrzewanie za pomocą pelletów daje aż 60% oszczędności w stosunku do alternatywnych źródeł ciepła (gaz, węgiel, olej opałowy). Nie jest obojętny także sposób spalania tego biopaliwa, za sprawą niezwykle sprawnych, ekonomicznych i nisko emisyjnych kotłów z podajnikiem na pellet.  Korzystanie z pelletu to także niesamowity komfort i przyjemność użytkowania. Docenisz także to, iż jest to paliwo czyste – nie powoduje zabrudzeń w kotłowni, jest wygodne w transportowaniu i przechowywaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.